Šumava originální produkt

O výrobcích

VŠE ZAČÍNÁ U ŠUMAVSKÝCH OVEČEK

Stříhání ovcí

Chovatelé vlnu ostříhají a přivezou k nám. My ji od nich vykoupíme a připravíme k dalšímu zpracování. Pracovní postup kopíruje původní tradiční výrobu přikrývek v Čechách.

Ovčí rouno získáme pomocí mykacího strojeVlnu dále vypereme a přečešeme, tím jí zbavíme veškerých nečistot. Následně vlnu vymykáme na vlastním mykacím stroji čímž získáme měkké hřejivé a pružné rouno. Mykací stroj, který používáme, je jedním z původních mykacích strojů používaných v minulém století v Čechách.

Mechanický stroj značky MammutBavlněnou látku upneme do dřevěného rámu, rozprostřeme rouno dle požadované síly náplně a opět překryjeme látkou. K prošití budoucí přikrývky používáme dlouhoramenný mechanický stroj značky Mammut.

Ošití výrobků

Následně přikrývku či podložku zařízneme a pečlivě obšijeme lemovkou. Polštář se vyrábí jako poloviční přikrývka, kterou přehneme a obšijeme. Do vytvořené kapsy vložíme pro větší pružnost vysoce kvalitní polyesterovou náplň ve tvaru kuliček. K lemování používáme kvalitní šicí stroje značky Duerkopp Adler.

Balení produktůNyní už zbývá jen vše důkladně zkontrolovat a zabalit.

Vážení zákazníci, omlouváme se, v termínu od 29.7. do 25.8. budou e-shop i podniková prodejna uzavřeny z důvodu firemní dovolené.
Objednávky uskutečněné po 25.7.2019 budou postupně vyřizovány od 26.8.2019
Děkujeme za pochopení.

OVAG s.r.o., Předměstí 447
341 01 Horažďovice
tel.: +420 376 512 432
e-mail: info@ovag.cz